Jak bezpiecznie i efektywnie ładować telefon?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak bezpiecznie i efektywnie ładować telefon?

Telefon jest nieodłącznym elementem życia każdego z nas. Korzystamy z niego na co dzień. Dlatego powinniśmy zadbać o kondycję naszej baterii i ładować go w bezpieczny sposób. 

Smartfon, który szybko się rozładowuje, jest bardzo uciążliwy. Zależy nam bowiem na długiej trwałości baterii. Telefonu używamy w pracy, w szkole i nie zawsze mamy możliwość dodatkowego doładowania. Warto, więc od początku zainteresować się sposobami na wydłużenie kondycji baterii. Uchroni nas to przed kosztami jej wymiany lub przed kupnem nowego telefonu. Profilaktyczne działania zawsze są lepszym sposobem niż naprawa skutków zaniedbania. Żywotność typowej baterii to zazwyczaj parę lat, ale żeby tak się stało, należy korzystać z telefonu w sposób prawidłowy. Poniżej pokazujemy, na co warto zwrócić uwagę przy procesie ładowania. 

Zdrowe nawyki 

Chociaż ładowanie z pozoru wydaje się prostą czynnością, to nadal popełniamy w związku z tym mnóstwo błędów. Przede wszystkim, kontroluj poziom baterii. Pamiętaj, żeby nie rozładowywać do końca swojego telefonu. Kiedy skala naładowania jest niska, wyłącz niektóre funkcje. Może być to WI-FI, GPS, czy transmisja danych. Warto jest wtedy wyłączyć aplikacje działające w tle, które zużywają najwięcej energii. Dobrze jest też zmniejszyć jasność wyświetlacza. Najlepiej, jeśli bateria pracuje w granicach 20-80%. Aby smartfon dobrze działał, powinien być więc cały czas aktywny. Nie musi być ciągle naładowany do pełna. Warto podłączyć go, jeśli na ekranie pojawi się pierwszy komunikat o pozostałych 20% energii. Czas podłączenia do ładowarki powinien być jak najkrótszy. Należy ładować krótko, ale często. 

Wielu specjalistów radzi, aby nie zostawiać telefonu podłączonego na noc do ładowarki. Nie jest to bowiem zdrowa technika dla akumulatora. Całonocne ładowanie może wpływać na zbyt mocne nagrzewanie telefonu. Niestety wiele osób nadal korzysta z tej praktyki, ze względu na wygodę. Jeśli jednak chcesz, żeby bateria działała prawidłowo, zwracaj uwagę na tę kwestię. Również nie powinno zostawiać się smartfon na mocnym słońcu. Pracują one bowiem najlepiej w temperaturze około 20 stopni Celsjusza. Unikaj pozostawiania telefonu w pobliżu grzejników. Nie kładź go także na oknie lub w rozgrzanym samochodzie. Przypilnuj, żeby nie był przykryty, przykładowo poduszką lub kocem, gdy leży na łóżku. Uważaj również na zbyt niskie temperatury, aby telefon nadmiernie się nie wychłodził. 

Odpowiedni dobór ładowarki

Absolutnie nie korzystaj z uszkodzonego kabla od ładowarki. Jeśli nawet przypadkiem go wygniesz lub przerwiesz, koniecznie wymień na nowy. Używaj ładowarek dobrej jakości. Powinny być przystosowane do twojego modelu telefonu. Korzystaj najlepiej z oryginalnej ładowarki od producenta. Unikaj najtańszych zamienników oraz używanego sprzętu z podejrzanych stron. Odpuść sobie także kupowanie ładowarek na targach i chińskich marketach. Jeśli potrzebujesz kupić nową, to przede wszystkim wybierz sprzęt ze sprawdzonego źródła. Możesz wykorzystać w tym celu sklepy internetowe, na przykład GSMOK. Znajdziesz tam dużą ilość ładowarek sieciowych, indukcyjnych i samochodowych. Dopasujesz akcesoria do konkretnego typu i modelu twojego sprzętu. Najnowsze modele potrafią naładować telefon w bardzo szybkim czasie. Dzięki temu nie będziesz musiał ładować w nocy. Przydatne będą też ładowarki samochodowe, dzięki, którym unikniesz całkowitego rozładowania smartphona w ciągu dnia. Jest to przydatna opcja dla ludzi, którzy dużo podróżują, bądź dojeżdżają do pracy.

Udostępnij:
itloveri

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*