Najlepsze tablety na wakacje

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze tablety na wakacje

Wyjeżdżając na wakacje, warto zabrać ze sobą tablet, ponieważ bywa on bardzo przydatny. Może posłużyć nam za nawigację, mapę, aparat fotograficzny, a także zapewnić nam rozrywkę w czasie długich podróży lub leniwych wieczorów. 

Jaki tablet będzie najlepszy na letnie wczasy? W tym artykule podpowiadamy jakie parametry powinno mieć urządzenie, a także jakie modele są dziś najpopularniejsze.

Wielofunkcyjność to podstawa

Na rynku możemy znaleźć wiele tabletów, które przeznaczone są szczególnie dla graczy lub do pracy. Wybierając taki, który ma posłużyć nam na wakacjach, warto postawić na modele, które są bardziej uniwersalne. Tutaj możemy wskazać pierwszy ważny element przy wyborze tabletu, a mianowicie jego procesor – powinien być na tyle dobry, by udźwignąć płynnie wiele różnych funkcji, jakie urządzenie będzie wspierać.

Idealny tablet wielofunkcyjny jest po prostu ergonomiczny i mobilny. Jego obudowa powinna być na tyle wygodna, aby dawać Ci poczucie komfortu przy korzystaniu niemalże wszędzie. To jeden z najważniejszych czynników na wakacjach. Jakie jeszcze cechy powinien mieć idealny tablet na wakacje?

Świetna bateria

Długa podróż, piesze wędrówki czy leżenie na plaży to czas, w którym potrzebujesz ciągłego działania tabletu? Koniecznie szukaj modelu o jak najtrwalszej baterii i z możliwością szybkiego ładowania.

Niestety najnowsze modele, wyposażone w bardzo wiele opcji i wielordzeniowy procesor, z reguły szybko wykorzystują zapas energii, jednak można znaleźć również takie tablety, które nawet przy odtwarzaniu filmów wytrzymują aż 13 godzin! To powinno wystarczyć, aby nie obawiać się o utratę nawigacji podczas podróży czy map w czasie górskich wycieczek.

Połączenie z internetem

Korzystanie z tabletu w wakacje najczęściej wiąże się z używaniem go poza domem – więc opcja samego Wi-Fi jest niewystarczająca. Choć bardzo wiele aplikacji działa offline, to tak naprawdę prawdziwe i najważniejsze funkcje tabletu wykorzystują połączenie sieciowe. Dlatego warto zainwestować w model ze wsparciem LTE, które ułatwi Ci korzystanie z Internetu w wielu różnych miejscach. 

Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ część sprzętów oferuje jedynie połączenie poprzez Wi-Fi. Najnowsze wersje łączą się również z siecią 5G, co znacząco poprawia transfer danych, co niebywale wpłynie na komfort korzystania z funkcji nawigacji, możliwość oglądania filmów czy słuchania muzyki na aplikacjach typu Spotify.

Lekkość

Tablety o dużych wyświetlaczach, a także starsze modele są niestety dość ciężkie. Potrafią ważyć nawet ok. kilograma. Warto poszukać tych sprzętów, których waga jest maksymalnie zredukowana.

I tak, niektóre modele np. Samsunga mają wagę ok. 500 g. Podczas wakacyjnych podróży, krótkich wycieczek czy spacerów dodatkowy ciężar i zbyt duża wielkość tabletu mogą być po prostu uciążliwe. Lepiej więc sprawdzić przed zakupem, ile faktycznie waży sprzęt, który planujemy kupić.

Aparat fotograficzny

Zdjęcia wykonane na wakacjach należą do najpiękniejszych, ponieważ jesteśmy na nich roześmiani, opaleni, wypoczęci, a także są wykonane w miejscach, które chcieliśmy odwiedzać. Są więc przez nas chętnie wykonywane i przechowywane. Warto zadbać o ich jakość! 

Tablet podczas letnich wczasów często pełni również funkcję aparatu, żeby nie zabierać ze sobą dodatkowego sprzętu. Warto szukać tych sprzętów, które są wyposażone w aparat o dużej rozdzielczości, dzięki czemu zdjęcia będą w dobrej rozdzielczości, a jeśli posiadają funkcję focus, to będą wyglądały bardzo profesjonalnie.

Przeczytaj też: https://techjoy.pl/mobile/powerbank-z-ladowaniem-bezprzewodowym-czy-warto-kupic/

Zdjęcie główne: Free-Photos/pixabay.com

Udostępnij:
itloveri

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*